Untitled (1920 × 933 px) - 1

Profesjonalne czyszczenie zębów - ile kosztuje piękny uśmiech i błyszczące zęby?

Dlaczego warto poddać się profesjonalnemu zabiegowi czyszczenia zębów?

 

Piękne i zdrowe zęby podnoszą pewność siebie, gdyż jako pierwsze przykuwają uwagę innych ludzi. Dbanie o uzębienie, a więc regularne wizyty kontrolne u dentysty i profesjonalne czyszczenie zębów, zapobiega powstawaniu widocznych ubytków i przebarwień. Dowiedz się więcej o tym zabiegu i kosztach, jakich możesz oczekiwać.

 

Dbanie o zęby to przede wszystkim prawidłowa higiena jamy ustnej w warunkach domowych. Zwykłe szczotkowanie, nitkowanie i stosowanie płynów do płukania ust może być jednak niewystarczające do wyeliminowania płytki nazębnej, zwłaszcza gdy tworzy się w trudno dostępnym miejscach, np. między zębami lub wzdłuż brzegu dziąsłowego. Co więcej, nieleczona płytka może stwardnieć i przekształcić się w kamień nazębny – wtedy nie pozostaje nic innego, jak udać się do specjalisty na zabieg higienizacji, czyli czyszczenia zębów.

Na czym polega zabieg profesjonalnego czyszczenia zębów?

 

Zabiegi czyszczenia zębów mogą się lekko różnić w zależności od procedur obowiązujących w danej klinice i stanu Twojego uzębienia. Np. czas zabiegu czyszczenia zębów zależy od kilku czynników, zwłaszcza od głębokości czyszczenia oraz jego rodzaju. Jednak większość z nich przebiega według schematu zarysowanego poniżej.

 

 1. Higienistka dentystyczna bada najpierw stan Twojej jamy ustnej. Za pomocą małego lusterka upewnia się, że nie rozwija się u Ciebie zapalenie dziąseł ani inne problemy stomatologiczne. Jeśli wykryje niepokojący objaw, skieruje Cię do dentysty na leczenie.

 2. Za pomocą różnych narzędzi wykorzystujących łączne działanie fal ultradźwiękowych i strumienia wody higienistka delikatnie usuwa płytkę i kamień nazębny. W przypadku dużych złogów kamienia i zanieczyszczeń używa bardziej precyzyjnych, ręcznych narzędzi zwanych skalerami.

 3. Następnie wybierze pastę ścierną, dostosowując grubość jej ziaren do Twoich zębów. Za pomocą tej pasty i elektrycznej szczoteczki o dużej mocy poleruje zęby. Jeśli po skalingu widoczne były resztki płytki nazębnej i przebarwienia spowodowane czynnikami zewnętrznymi, pasta usunie je i zapewni Ci piękniejszy uśmiech.

 4. Dodatkowo higienistka może udzielić porady, jak prawidłowo zadbać o zęby w domu. Może wskazać właściwe metody szczotkowania, nitkowania lub stosowania szczoteczek międzyzębowych i produktów odpowiednich do Twojego uzębienia.

Rekomendowane produkty

 • <span>elmex® Sensitive</span> Whitening Pasta do zębów

  Pasta do zębów elmex® Sensitive Whitening z aminofluorkiem zapewnia klinicznie potwierdzoną ochronę wrażliwych zębów i delikatnie je rozjaśnia.
  Kup teraz »
 • <span>elmex® Sensitive</span> Professional Whitening Pasta do zębów

  Terapeutyczna pasta do zębów zapewniająca natychmiastową ulgę w bólu wrażliwych zębów, która pomaga przywrócić naturalną biel zębów.
  Kup teraz »

Ile kosztuje profesjonalne czyszczenie zębów?

 

Jak wyjaśnia portal Poradnik Zdrowie, zabieg skalingu (bez piaskowania) wykonywany jest w ramach ubezpieczenia NFZ. Gazeta.pl podaje średnie ceny za samo czyszczenie w prywatnym gabinecie dentystycznym: 50-100 zł, piaskowanie: 30-120 zł, fluoryzacja lub inna forma zabezpieczenia dziąseł i zębów po zabiegu: 20-120 zł; polerowanie wliczone jest zazwyczaj w cenę.

Czy profesjonalne czyszczenie zębów warte jest swojej ceny?

 

Profesjonalne czyszczenie zębów pomaga zapobiegać zapaleniu dziąseł i próchnicy. Bez względu na to, czy zdecydujesz się na ten zabieg, czy też nie, zadbaj o swoje zęby i przestrzegaj zasad prawidłowej higieny jamy ustnej: szczotkuj i nitkuj zęby, aby zapobiec powstawaniu płytki nazębnej i zapaleniu dziąseł.

Więcej artykułów