Matka i córka myją razem zęby

Jak powstaje próchnica?

Próchnica zębów może wystąpić u osób w każdym wieku. Istotny wpływ na pojawienie się próchnicy ma nasza dieta - to, co i jak często jemy, jak dbamy o zęby po jedzeniu i czy używamy pasty z fluorem. Podatność na próchnicę może być również dziedziczna.

about-karies-tooth1-de.png

Próchnica nie rozwija się z dnia na dzień, ale przez dłuższy czas. Bakterie gromadzą się na powierzchni zębów i tworzą płytkę nazębną. Pierwszymi widocznymi objawami są małe, białe plamki w szkliwie – tzw. próchnica początkowa.

about-karies-tooth2-de.png

Bez odpowiednich środków do higieny jamy ustnej oraz występującego w nich fluoru proces rozwoju próchnicy będzie postępował.

about-karies-tooth3-de.png

Erozja szkliwa powoduje odsłonięcie zębiny - tkanki leżącej pod szkliwem. W zaawansowanym stadium może dojść do powstania ubytków.

Profilaktyka próchnicy – ​​jak zapobiegać?

icon-de-de2.png

 

  • Mycie zębów 2x dziennie oraz po posiłkach
  • Używanie pasty do zębów zawierającej fluor
  • Codzienne czyszczenie przestrzeni międzyzębowych nicią dentystyczną lub specjalną szczoteczką
  • Codzienne stosowanie płynu do płukania jamy ustnej z fluorem
  • Stosowanie żelu fluorkowego raz w tygodniu
  • Profesjonalne usuwanie płytki nazębnej w gabinecie dentystycznym
  • Wykonywanie przeglądu stomatologicznego dwa razy w roku

 

Jak rozpoznać próchnicę zębów?

 

Każdy może samodzielnie zaobserwować w lustrze, czy na szkliwie nie są widoczne białe lub brązowe przebarwienia. Zmiany te często wskazują na utratę minerałów. Takim ubytkom minerałów można zwykle zapobiegać odpowiednią profilaktyką fluorkową pod kontrolą dentysty, nawet bez konieczności borowania zębów.

WSZYSTKIE PRODUKTY elmex®

Dlaczego warto wybrać elmex®?

 

elmex® oferuje skuteczne produkty dla dorosłych i dzieci, które odpowiadają ich indywidualnym potrzebom. Produkty idealnie do siebie pasują i wzajemnie wzmacniają swoje działanie.

W pastach do zębów elmex®, płynach do płukania jamy ustnej oraz żelu elmex®, znajdują się skuteczne składniki remineralizujące zęby, które chronią przed wystąpieniem próchnicy.

Szczoteczki elmex® umożliwiają skuteczne usuwanie płytki nazębnej również z przestrzeni międzyzębowych. Ponadto produkty elmex® interdental optymalizują skuteczność czyszczenia przestrzeni międzyzębowych, a tym samym znacznie zmniejszają ryzyko wystąpienia próchnicy.

WSZYSTKIE PRODUKTY elmex®

Dowiedz się więcej o ochronie szkliwa